Pozbawieni kreatywności

Świat pozbawia nas kreatywności, z dnia na dzień, z roku na rok. Niewyobrażalne jest jak cudowne obrazy w swojej głowie potrafią stworzyć dzieci, a jak ubogie ludzie dorośli. Czy możemy tego uniknąć?
 Poniekąd nie możemy, to oczywiste, że z wiekiem stajemy się bardziej dojrzali i świadomi życia. Wymazuje się nasza kolorowa wyobraźnia, a wkrada się szarość i rutyna.
Ale czy musi być to takie oczywiste?
Zacznijmy od początku. Zacznijmy od szkoły gdzie nauczyciele katują nas standardowym myśleniem, każda droga do celu, która prowadziła by przez kolorowe drzewka, lub okrężną drogą, jest zła. Każdy pomysł, który odbiega od narzuconych norm, jest niedopuszczalny. Dzieciaki uczy się jednotorowego myślenia, chce się stworzyć maszyny, które będą myślały tak samo. Jednak tak się nie da...
Szanujmy zdanie innych, szanujmy ich wyobrażenie rzeczywistości, szanujmy ich poglądy i przyzwyczajenia.
Ceńmy swój rozwój, i nie dajmy się zakłuć w kajdany zwyczajności.
Każdy z nas jest inny i to jest piękne.
Dzielmy się pomysłami, inspirujmy się sobą nawzajem, twórzmy to co intryguje, puśćmy wodze fantazji, by każdy zobaczył tęczę kreatywności.

Kochani, co o tym myślicie?
Gdzie jest Wasza kreatywność?
Cenicie inność?

Komentarze

 1. Niestety w wirze codziennych obowiązków kreatywność czasami mnie opuszcza. Zmęczenie bierze górę i nie mam siły wymyślać nowych rzeczy. Całe szczęście inspiracje czekają na każdym kroku, czy też w Internecie, więc nie wszystko stracone. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie kreatywność zabija praca, codzienność, a ostatnio pogoda... krótki dzień nie sprzyja pomysłom :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat moja praca, czasani skłania mnie do kreatywności, jednak z pogodą masz rację. :(

   Usuń
 3. No niestety u mnie gdzieś po 20 ta kreatywność umarła 😣
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się, również cenię ,,inność", im większa, tym ciekawsza. Po co mamy być wszyscy tacy sami, jednorodni, co narzuca nam szkoła. Im więcej inności, tym ciekawsze i nowsze pomysły. Kreatywność zabijają u mnie studia i zmęczenie, ale czasami potrafi mnie zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie dnia i przychodzi zupełnie sama z siebie :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam to samo. Ona po prostu przychodzi sama. :) To jest właśnie piękne, że każdy jest inny. :)

   Usuń
 5. Ja miewam przebłyski kreatywności, tylko przebłyski...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie wiem czy nigdy kreatywna nie byłam czy pozbawiło mnie kreatywności życie, ale czuję, że brakuje mi jej i zawsze podziwiam osoby, które wykazują się niesamowitymi pomysłami ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też cenię w ludziach kreatywność, ponieważ jest jej niestety coraz mniej.

   Usuń
 7. Ja raczej nigdy nie byłam zbyt kreatywna. Ale masz rację, szkoła rzeczywiście zabija jakąś tam przebijającą się kreatywność. Wszystkiego uczymy się pod klucz odpowiedzi. Ważne jest, żeby umieć tak, jak jest w nim napisane, niż żeby myśleć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja najbardziej kreatywna jestem w kuchni ☺☺

  OdpowiedzUsuń
 9. Kreatywność chyba zawsze jednak we mnie była i jest- cały czas w zyciu robię cos artystycznego- dodatkowo zajęcia na aktorstwie sprawiają,że zcłowiek cały czas musi wykazywać sie kreatywnością :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja uważam że jestem kreatywna staram sie zawsze wszystko rozwiązywać a nie rozkładać ręce:) Dodatkowo uwielbiam tworzyć i rysować:)


  Buziaki:*
  Nowy post -> WWW.KARYN.PL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Kreatywność widać szczególnie po twoich pięknych stylizacjach. :)

   Usuń

Prześlij komentarz