Halloween

Niektórzy z was obchodzą Halloween, inni nie uwzględniają tego "święta". A jak jest z tobą?
Z tego co wyczytałam, jest kilka hipotez na temat genezy Halloween, lecz nie wiadomo kiedy dokładnie narodził się ten obrzęd. Jedyne co wiadomo to, że nie jest to święto państwowe i nie akceptowane przez polski kościół katolicki. Prawdą jest, iż podczas tego święta pojawia się wiele zabójstw, mówi się, że powstają one za sprawą obrzędów w sektach, gdzie potrzebują pewnej ofiary. Głębiej szukając podczas tego święta często występują opętania. Oczywiście nie każdy w to wierzy, ale chcę zaznaczyć, że według chrześcijaństwu istatnieje coś takiego jak opentania oraz egzorcyzmy.
Wtedy tak wiele zła się może zdarzyć, ale myślę, że tak jak zawsze... Nie ma idealnego świata. To, że chcemy się pobawić i poprzebierać z okazji Halloween, to nie znaczy odrazu, że popełniany grzech czy czcimy szatana. Dla mnie takie stwierdzenia są nienaturalne. Jak można kogoś posądzać o złowrogie zamiary tylko dlatego, iż chciał obchodzić Halloween tak jak od niecałych 100 lat w Ameryce.
Każdy z nas wie, że symbolem Halloween jest m.in. dynia, nietoperze czy czarne koty.
A wiecie co oznaczała oświetlona dynia? Kładziono ją przed domem, by tego dnia odstraszyć złe duchy. Pozostało tak do dziś, więc jeśli wierzysz w takie rzeczy, tym razem swoją dynie oświetl i postaw w pokoju lub przed domem. ;)

Komentarze

 1. Halloween jakoś szczególnie nie obchodzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie obchodzę Halloween, ale trzeba przyznać, ze klimat tego "święta" jest niesamowity:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie obchodzę, ale jak byłam raz w halloweenowy wieczór w dzielnicy domków jednorodzinnych na obrzeżach miasta, to dzieciaki latały od domu do domu i faktycznie klimat był niesamowity :)

   Usuń
 3. Dla mnie Halloween to zabawa. Nie widzę nic złego w tym, że małe dzieci chcą się przebrać za księżniczki czy strażaków :) Wiele dzieje się złego w tym dniu, ale zawsze, codziennie coś takiego się dzieje i ktoś umiera. Post super :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy post! Halloween to jedno z moich ulubionych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za komentarz na moim blogu,który skłonił mnie do kolejnych refleksji o Halloween :) Jak mogłaś przeczytać u mnie - dla mnie to fajna zabawa :) Pozdrawiam,kikawww.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie obchodzę tego święta ale podoba mi się jego klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie obchodzę tego święta, ale lubię patrzeć na te wszystkie przebrania i makijaże :)
  mój blog, hooneyyy

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny post! Ja też nie obchodzę tego święta! Pozdrawiam!:)

  xxBasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też? Hmmm... Może gdybyś doczytała do końca, zrozumiałabyś, iż ja obchodze to "święto". Taka rada, jeśli decydujesz się dodać komentarz to z szacunku do nas wszystkich wypadało by go przeczytać. ;) Pozdrawiam. Miłego dnia. :)

   Usuń
 9. Nie obchodze tego swiata,chociaz coraz więcej ludzi tak :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt. Coraz więcej jest organizowanych imprez halloweenowych w różnych lokalach, ale można też zauważyć więcej dzieciaków biegających po cukierki. ;)

   Usuń
 10. nie obchodzę, ale podobają mi się dyniowe dekoracje:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie to święto nie przeszkadza, jeśli ktoś chce się pobawić to okazja fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę, że to fajny pretekst do zabawy :)

  p.s obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jakoś to święto zupełnie się u mnie nie przyjęło. Nie przeszkadza mi gdy bawią się inni, ale sama jakoś się nie angażuję;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Pomysł na prezent: Dzień Mamy