Szlifowanie własnego diamentu

Można nas porównać do broni palnej. Dlaczego? Każda broń ma swoje plusy i minusy, ale przy dobrej amunicji, zawsze wypali. Tak też jest z nami, w pewnych rzeczach jesteśmy lepsi, w innych gorsi, ale najważniejsze jest podłoże. Broń nie wypali bez amunicji, a malarz nie namaluje swojego dzieła bez pędzla. Do czego zmierzam? Wszystko zależy od nas, od własnej chęci rozwoju, bo jeśli nie poznasz techniki tańca, to nigdy nie zostaniesz zawodowym tancerzem.

Od czego trzeba zacząć? Od wiary w siebie. Kochasz taniec, śpiew, fotografie czy gotowanie? Dlaczego masz z tego rezygnować? Podejrzewam, że w wielu z was pojawia się strach przed tym jak zaakceptuje to środowisko-"czy się nie ośmieszę?". Ależ skąd. Myślicie, że są lepsi, ale na początku nigdy nie jest łatwo. Niektórym talent spada z nieba, ale można go łatwo zaprzepaścić zwykłym zaniedbaniem. Jeśli uwielbiasz coś robić, dlaczego ktoś ma ci to zabraniać, dlaczego sama sobie tego zabraniasz? Nikt na początku nie jest wybitny.


Przykładowo: Marzysz aby robić piękne zdjęcia? Kup aparat z podstawowymi funkcjami, zatop się w świat fotografii, dowiedz się jak najwięcej o sposobie i technice zdjęcia i ściągnij jakiś dobry program do przeróbki zdjęć. A może pragniesz pisać książki? Szukaj inspiracji, poznawaj nowe słownictwo, dobrym pomysłem jest też blog w którym wykażesz się pisownią.


Tak na prawdę nie jest to takie trudne, tylko trzeba wykazać się chęcią rozwoju i się nie poddawać! My decydujemy o tym jak będzie wyglądało nasze życie. Czy to my wystąpimy na deskach małego teatru czy, na spektaklach będziemy zazdrościć aktorom i myśleć "też bym tak chciała", ale bez ziarnka nie wyrośnie drzewo, które może obdarować nas owocami.
Jasne jest to, że jeśli ktoś nie jest stworzony do danej dziedziny to nawet po kursach i nauce nie uda mu się być dobrym. Ale jeśli uwielbiasz tworzyć obrazy to oznacza, że masz to w sercu i jest to częścią ciebie, więc rozwijaj się, rozwijaj i jeszcze raz rozwijaj, aż dojdziesz do celu :)Nie ważne w jakim wieku jesteś, w każdym można znaleźć coś dla siebie. Już nie raz trafiłam na blog 30, 40 czy 50-latki. Wydaje się być dziwne prawda? Błąd. W każdym wieku można się spełniać! Najważniejsze aby być zadowolonym z siebie.
A wy macie jakieś zainteresowania? Rozwijacie się czy trzymacie swe miłości w czterech ścianach? Jeśli stawiacie na rozwój to w jaki sposób? A może macie do polecenia jakieś kursy, strony, czy filmiki, które wniosły dużo do waszego życia?

Komentarze

 1. Post jest cudowny, swietnie piszesz lekko i dzieki temu super sie czyta! Ja mam w sumie dwie pasje w których się odnalazłam różnie na przełomie czasu. Jest to czytanie ksiązkek oraz fitnes w połączeniu z treningami personalnymi :)
  Co powiesz na wzajemną obserwacje?

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście, ja mam mnóstwo. gorzej juz z czasem :P ale trzeba sobie jakos radzić i co chwile szuka nowych rozwiązań :P
  shelikess.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, czasu wiecznie brak, a pomysłów na życie dużo :)

   Usuń
 3. Ja osobiście rozwijam swoją każdą możliwą pasję :) uwielbiam to robić!

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Często brak nam czasu, ale warto znaleźć choć pare minut i poświęcić je na swoje hobby ;)

   Usuń
 5. Trzeba poświęcić choć chwilę na pasje... Bo bez niej czasami jest nudno i monotonnie. Ciągle nauka i nauka...Pasję trzeba mieć
  Buziaki x
  karolinyjia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Super sie twoje posty czyta.. bardzo sie wczulam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Sporo talentów zamyka się w czterech ścianach bo ludzie mają zbyt mało wiary w siebie. Nie chodzi o to by nie przyjmować krytyki, ale o to by ją przyjmować w sposób zdrowy i jej siłę wykorzystywać po to by piąć się do góry :)/ również obserwuje

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz racje. Krytyke należy obracać na własną korzyść ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Pomysł na prezent: Dzień Mamy