Podróż zwana życiem

Rodzimy się i umieramy. Uczymy się całe życie. Poznajemy siebie, własną osobowość, zainteresowania. Zakładamy rodzinę, spełniamy się w pracy. Dostrzegamy jak rosną nasze wnuczęta. I co? Koniec... Tak po prostu. Odbyliśmy swą podróż, magiczną podróż.


A co jest najważniejsze w naszej podróży? Bycie sobą.
Bycie sobą jest jak drzewko na pustyni. Dlaczego? Nie staramy się przypasować, nie interesują nas miliony ziarenek piasku. Jesteśmy wyjątkowi, jedyni na całej pustyni, jedyni w swojej postaci...
Często ludzie próbują dopasować się do otoczenia. Myślą, że będąc sobą nikt ich nie polubi. Błąd.
Zazwyczaj występuje to na początku naszej podróży. Tak, najbardziej dotyka to ludzi młodych. Wtedy poznajemy życie, odkrywamy jego działanie i nie chcemy być odrzuceni-boimy się tego. Każdy z nas to przeżył. Smutne jest to, iż młodzi ludzie potrafią być dla siebie tak okrutni, ale mimo tego moim zdaniem nie warto udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Dlaczego? Potem ciężko się połapać kim naprawdę jesteśmy. Marnujemy przez to część swojego życia. A przekonujemy się o tym później, gdy dostrzegamy więcej, gdy jesteśmy dojrzalsi, gdy inne wartości stają się dla nas ważniejsze. Właśnie wtedy odnajdujemy siebie. Ale czy warto było stracić ten czas na udawanie?


W podróży przez życie ważna jest dobroć. Pomaganie sobie nawzajem jest czymś wyjątkowym, a niestety rzadko spotykanym w tych czasach. Straszne jest to jak wiele osób potrafi przejść obojętne obok ludzkiego cierpienia. Na pewno widzicie ile złego się teraz  dzieje: wojny, choroby, morderstwa. Przerażająca jest sama myśl o tym. Wiele osób deklaruje się pomocą, (np. wielka akcja facebooka o ustawianiu flag, co dla mnie było tylko na pokaz), ale czy taki człowiek odważył by się pomóc pieniężnie lub jako wolontariusz? Sama nie jestem wolontariuszem, krew planuje oddać już od miesiąca i nie mogę się zebrać... Ale staram się przekazywać radość i pomagać ludziom w codziennych czynnościach. W detalach drzemie magia. Gdyby każdy z nas pomagał sobie nawzajem, świat byłby inny. No ale nie mogę się łudzić, zawsze znajdzie się jakiś świr który zadźga dziecko. Tak ten świat jest skonstruowany.Życie to wielka niewiadoma, nie wiemy co nam przyniesie jutro czy kolejny miesiąc, a co dopiero rok. Jakie uczucia w nas uderzą, co się nam przytrafi. Życie potrafi być zaskakujące.

Poruszyłam parę poważnych tematów, tak wiem. Ale po prostu chce wam przekazać, że każdy na tym świecie jest w jakimś celu, każdy ma swoją podróż którą powinien przeżyć godnie.

A teraz uśmiechnij się i nieś ten uśmiech przez całą podróż, zarażając nim innych turystów życia :)


Komentarze

 1. Super wyglądasz ;)
  http://xthy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Twoje blogi, za prawdę płynącą z Ciebie. Za każdy Twój tekst, który ma wiele do przekazania innym. Dokładnie tak jak piszesz życie to wielka nie wiadoma, ale uważam też, że życie jest również niespodzianką, którą chcemy zobaczyć :)
  Pozdrawiam !

  https://czaswobiektywie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Życie to wielka niewiadoma. Chyba masz rację, choć znam wiele osób, które potrafią je sobie ułożyć oda A do Z ;)


  Kinga Dobrowolska–blog
  Pozdrawiam gorąco ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myśle, że nie da się ułożyć życia od a do z, ponieważ los bywa przewrotny i mimo planów, może nas zaskoczyć ;)

   Usuń
 4. Radość życia trzeba odnależć w sobie. Nigdzie indziej jej nie znajdziemy. Fajnie, że takie młode osoby jak ty mają poważne przemyślenia ;) pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tobą :) Trzeba nauczyć się czerpać radość z najdrobniejszych rzeczy.

   Usuń
 5. W życiu nie zawsze układa się tak jak by się chciało. Wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet;)

  OdpowiedzUsuń
 6. coś w tym jest :) pięknie wyglądasz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. oj zycie to jedna wielka podroz, ktora kazdego dnia przynosi nam nowe doswiadczenia:)
  bardzo fajnie wygladasz
  pozdrawiam i zapraszam do obserwacji www.pokropce1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne zdjęcia i tekst!
  Świetnie piszesz
  Mój Blog
  Nowy dział na blogu

  OdpowiedzUsuń
 9. Super kurtka:) Świetnie wyglądasz:)

  OdpowiedzUsuń
 10. byłem tam lubię to mi ejsce )

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Pomysł na prezent: Dzień Mamy