Dzień kobiet?

Niedawno był 8 marca, czyli? No tak, dzień kobiet, każdy to wie... Zawsze po tym dniu mamy góry słodkości i kwiaty porozstawiane wszędzie. Prawda dziewczyny? To taki standard - zawsze pewny i bezpieczny prezent :) Ja tam lubię budzić się w pokoju pełnym kwiatów i od czasu do czasu zjeść jakieś pyszności, więc nie narzekam :D A wy co o tym myślicie? Dostałyście coś oprócz tych "standardów"?

Kwiaty Hmm... Dlaczego właściwie jest taki zwyczaj dawania kwiatów kobietą czy dziewczyną? Wyrażają naszą piękność i delikatność, a jednocześnie siłę kobiet! Tak, zdecydowanie. Kwiat słaby odpada na początku... więdnieje, a silny walczy i dojrzewa! Tak jak każda kobieta :D I tego dojrzałego kwiatka dostajemy, czy nawet bukiet kwiatów :) Myślę że tak można to uzasadnić ;)

To jest wiadome, że kwiaty pojawiają się przy praktycznie każdej okazji, lecz jednak trzeba mieć wyczucie, w końcu bukietu róż nie damy na pogrzeb, a chryzantem nie podarujemy dziewczynie na walentynki :)

Lubicie kwiaty ? Jakie są wasze ulubione ? :)Ja nie mam ulubionych kwiatów, ale też nie jestem wybredna, tak na prawdę uwielbiam praktycznie wszystkie kwiaty świata ( lecz są wyjątki ;)).
RÓŻA - uznawana chyba za najbardziej romantyczny kwiat, tak pięknie wygląda... Wiele osób uznaje go za ulubioną roślinkę, moim zdaniem po prostu jest zbyt powszechna.
TULIPAN - zajmuje moje drugie miejsce w rankingu najbardziej powszechnego kwiatka, dawanego kobietą.
Jak myślicie, mam rację?
I kobitki ! Jeśli dostałyście na dzień kobiet jakieś słodkości, to szybko wyciągnijcie je z kosza!!!! To nasz dzień i mimo zdrowego odżywiania, czy różnorodnych diet, delektujcie się smakiem tych pyszności :D "Wyjątek od diety"  ;)
Chciałam jeszcze poruszyć jeden temat. Co uważacie o namnożeniu się różnorodnych świąt? Bo dla mnie to głupota!
PRZYKŁAD: Kiedyś było jedno święto zakochanych - Walentynki
                       , a teraz? Święto pocałunku, Święto związku, Święto miłości

Czy to jest normalnie? Bo dla mnie nie. Na dobrą sprawę, można by na każdy dzień znaleźć jakieś święto.

A dlaczego poruszam ten temat? Zawsze było oficjalnie 30 września - dzień chłopaka, 8 marca - dzień kobiet.
Poszperałam i co znalazłam? 19 listopada i 10 marca - dzień mężczyzny, dzień dziewczyny - 22 października. Od kiedy?

A wy co o tym myślicie? Które święta obchodzicie, a które nie?


Komentarze

 1. Moj dzien kobiet był bardzo udany <3
  sliczne zjdęcia
  http://xthy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie to bardzo wyjątkowy dzień :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post ;) Ja dostałam tajemnicze cebulki w doniczce :D Wczoraj rano rozwinęły się z nich przepiękne krokusy ;)
  Jeżeli znajdziesz chwilę, zapraszam Cię na mojego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój dzień kobiet był w łóżku, ale partner przyniósł mi pierw czekoladki, a później różę, lecz rano udawał że nie wie o co chodzi że zła jestem heh ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Pomysł na prezent: Dzień Mamy